Kontakt broj: (+387) 36 862 235 - Email: skola.crnici@gmail.com

Dan sigurnijeg interneta

Ocijeni sadržaj
(0 glasova)

Već niz godina u svijetu se obilježava Dan sigurnijeg interneta. I ove godine naša škola je jedna od odgojno-obrazovnih ustanova koje aktivno promoviraju sigurno i odgovorno korištenje interneta te informacijskih i komunikacijskih tehnologija. Učenici i učitelji naše škole su kroz razne aktivnosti obilježili Dan sigurnijeg interneta. Pod ovogodišnjim sloganom „Budi promjena: Ujedinjeni za bolji Internet“  učenici su u suradnji s nastavnicom informatike i pedagoginjom još jednom izrazili svoju kreativnost, marljivost i odgovornost. Članovi Vijeća učenika  svojim su razredima održala kratki uvod o internetu, njegovim prednostima i nedostacima, zajedno su pogledali kratki film o nasilju na internetu i na samom kraju iznijeli svoja iskustva te tako došli do zajedničkih zaključaka. Također, i mladi informatičari su bili vrijedni! Uz pomoć nastavnice informatike na sekciji su izradili plakat o sigurnosti na internetu te savjetima kako se njime sigurno služiti.  

Svjesni činjenice da je Internet postao virtualna učionica i igralište gdje djeca mogu učiti, doživljavati nova iskustva i zabavljati se još jednom smo kod učenika potaknuli kritičnost i samokritičnost pri pregledu internetskog sadržaja, i savjetovali ih kako na pravilan i siguran način koristiti Internet.

Spriječimo zloupotrebljavanje djece putem informacijskih tehnologija i savjesno koristimo informacijske tehnologije. 

Kontakt info

Osnovna škola ''Crnići''

Crnići b.b. 88367 Crnići

Tel./Fax : 036/862-235

E-mail :

skola.crnici@gmail.com

Školske Novine

Pretraživanje